הסדרי מקרקעין, רישום, פרצלציה

mekarkeinתחומי התמחות:

  • הסדרי מקרקעין.
  • הליכי רישום דירות במינהל מקרקעי ישראל, לשכת רישום המקרקעין.
  • פרצלציה.

במהלך שנותיי כעורך דין בתחום הנדל"ן, אני מתעסק רבות גם בתהליך רישום דירות על שם הלקוחות בחברות המשכנות, במינהל מקרקעי ישראל וכן בלשכת רישום המקרקעין.

יש לתת משנה חשיבות ולהקפיד ולבצע רישום הזכויות בצורה מדוייקת ונכונה בכל הרשויות הרלוונטיות על מנת לעגן זכויותיהם בצורה המיטבית האפשרית ולהימנע מבעיות ו/או תסבוכות משפטיות שאינן לצורך.

לצערי לא אחת נתקלתי במצבים בהם לקוחות בבואם למכור דירה בבעלותם גילו באמצעותי לפני ביצוע העסקה כי הרישום אינו משקף את זכויותיהם בצורה מדוייקת, כך לדוגמא; מחסן אשר בבעלות המוכרים לא נרשם בלשכת רישום המקרקעין בשל טעות של החברה המשכנת והיה צריך לבצע עבודה לא מועטה על מנת לרושמו, חמור מכך דירה נרשמה בלשכת רישום המקרקעין בקומה ובאגף לא נכון של הבניין, שוב בשל טעויות משפטיות רישומיות לאורך הדרך על ידי מינהל מקרקעי ישראל ו/או החברה המשכנת, טעויות שכאלו מקשות מאוד לאחר מכן את הליך המכירה ומייקרות אותו.

לאור האמור לעיל, אני ממליץ לבדוק היטב את המצב הרישומי של הנכס על ידי מרשיי עוד בטרם הם נכנסים להליך המכירה על מנת לוודא שהמצב הרישומי תקין ומשקף המצב בפועל לאשורו. כמו כן יש להקפיד גם כשמייצגים רוכשי דירה לבדוק היטב את המצב הרישומי של הנכס בהשוואה למצבו בפועל, פרצלציה, לרבות מיקומו בבניין, הצמדות רלוונטיות (חניה, מחסן, גג צמוד וכו'), שמות המוכרים, החלקים בנכס ועוד.

 

תמונת אווירה - עיר

שלחו הודעה